Alokazja pink dragon jak dbać?

Aloasia pink dragon to jedna z najbardziej efektownych roślin w świecie roślin. Ma bordowe liście z różowymi spodami, które przypominają smocze łuski.

Przy odpowiedniej pielęgnacji może osiągnąć około 120 cm wysokości. Dobrze rozwija się w ciepłych temperaturach i przy stałej wilgotności powietrza. Podlewanie i zamgławianie są niezbędne dla zdrowej rośliny.

Podlewanie

Jeśli szukasz łatwej w pielęgnacji rośliny domowej, która może urosnąć do 4 stóp, Alocasia Pink Dragon jest najlepszym wyborem. Przy odpowiedniej opiece roślina ta będzie dobrze się rozwijać i stanie się przyciągającym uwagę punktem centralnym w Twoim salonie.

Smok różowy Alocasia lubi dobrze przepuszczalną mieszankę ziemi doniczkowej z odpowiednim stosunkiem perlitu i mchu torfowego. Składniki te pozwalają korzeniom łatwo wchłaniać wodę, jednocześnie umożliwiając jej prawidłowy odpływ.

Właściwie zdrenowana gleba pomaga także zapobiegać gniciu lub rozwojowi grzybów w korzeniach bulwiastych. Nadmierne podlewanie to kolejna częsta przyczyna problemów z tą rośliną, dlatego należy regularnie sprawdzać wilgotność gleby.

Nadmierne podlewanie może spowodować, że liście Alocasia Pink Dragon staną się mięsiste i zbrązowieją. Jednak ten objaw jest często spowodowany innymi problemami, takimi jak niedostateczna wilgotność lub bezpośrednie działanie promieni słonecznych, dlatego najlepiej jest zmniejszyć ilość wody podawanej tej roślinie, aż odzyska ona właściwą równowagę.

Światło

Jak wiele roślin, ta również potrzebuje jasnego miejsca, w którym będzie mogła pobierać dużo światła. Możesz to zrobić, umieszczając ją w oknie lub w pobliżu źródła światła, np. lampy wiszącej.

Oprócz światła roślina ta wymaga również wysokiego poziomu wilgotności. Można to osiągnąć poprzez regularne spryskiwanie jej mgiełką lub umieszczenie jej na tacy wilgotnościowej.

Na koniec, roślina ta toleruje pewne bezpośrednie światło słoneczne. Jednak zbyt silne słońce może przypalić jej liście.

Jeśli chodzi o pielęgnację Aloasii różowej, najlepiej umieścić ją w pomieszczeniu, które otrzymuje dużo naturalnego światła, np. w oknie wychodzącym na wschód lub zachód. Jeśli nie możesz jej zapewnić, rozważ użycie lampki biurkowej lub innej formy sztucznego światła.

Alokasia różowa to piękna roślina, która jest łatwa w pielęgnacji i rozmnażaniu. Należy do rodziny Araceae i jest znana ze swoich sercowatych liści z różowymi żyłkami i brzegami.

Temperatura

Alokasia różowa to roślina tropikalna, która dobrze rozwija się w ciepłym i wilgotnym środowisku. Aby zapewnić jej szczęście, potrzebuje temperatury od 65 do 85 stopni Fahrenheita i wysokiej wilgotności powietrza. Lubi też trzymać się z dala od zimnych przeciągów i otworów wentylacyjnych.

W pełni dojrzała alokasia Pink Dragon może osiągnąć wysokość 4 stóp. Ma oszałamiający wygląd z ciemnozielonymi liśćmi w kształcie strzałki z głębokimi żyłkami przypominającymi smoczą łuskę. Spód liści ma różne piękne bordowe odcienie.

Liście tej rośliny są wspaniałym akcentem do każdego wystroju. Są doskonałym wyborem do ogrodu tropikalnego i świetnie sprawdzają się w pomieszczeniach zamkniętych.

Właściwie dobrana wielkość doniczki pomoże twojej Pink Dragon Alocasia utrzymać odpowiednią ilość gleby i wilgoci dla jej zdrowia. Podczas przesadzania wybierz nowy pojemnik o średnicy większej o około jeden do dwóch cali od poprzedniego. Dzięki temu roślina będzie mogła wykorzystać całą otrzymywaną wodę i uniknie gnicia korzeni.

Wilgotność

Różowa smoczyca Alocasia jest rośliną tropikalną, która dobrze rozwija się w warunkach wysokiej wilgotności, najlepiej takiej, w której poziom wilgotności wynosi 70%. Możesz to osiągnąć, regularnie zraszając Alokasję, umieszczając ją na podstawce do nawilżania lub używając nawilżacza.

Wilgotność jest czynnikiem często pomijanym w pielęgnacji roślin domowych, ale w rzeczywistości jest to bardzo ważny aspekt uprawy zdrowych roślin. Jeśli środowisko rośliny jest zbyt suche, liście mogą uschnąć i obumrzeć.

Aby zwalczyć ten problem, staraj się unikać nadmiernego podlewania. Podlewaj Alokasję tylko wtedy, gdy górny centymetr ziemi będzie suchy w dotyku i upewnij się, że nadmiar wody z otworów drenażowych na dnie doniczki prawidłowo odpływa.

Możliwe jest także, że Alokasia zachoruje lub zostanie zaatakowana przez szkodniki, takie jak mączniki, przędziorki i skalnice. Najlepszym sposobem na rozpoznanie rośliny dotkniętej chorobą lub insektami jest sprawdzenie jej korzeni.

Oceń artykuł: Alokazja pink dragon jak dbać?

Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5