Szafa odświeżająca – jak wybrać najlepszą?

Nie zawsze mamy odpowiednio dużo czasu na to, aby wyprać ubrania, a następnie poczekać na ich wyschnięcie. Czasami bywa też i tak, że nasza odzież niekoniecznie nadaje się po jednym użyciu do pełnego czyszczenia, za to nie zaszkodziłoby poddać ją lekkiemu odświeżeniu. Co możemy zrobić w takiej sytuacji? Rozwiązaniem jest szafa odświeżająca, czyli urządzenie, które warto mieć w swoim domu!

Czym jest szafa odświeżająca?

Szafa odświeżająca może i nie jest urządzeniem, które posiada każdy, ale bez wątpienia jej popularność jest coraz większa. Wszystko dlatego, że z jej pomocą możemy w zaledwie kilka chwil przywrócić naszym ubraniom świeżość!

Nie da się ukryć, że częste pranie ubrań może prowadzić do ich szybszego niszczenia. Mimo stosowania wysokiej jakości pralek w pewnym stopniu i tak zmniejszamy żywotność naszych ubrań. A co, jeżeli zamiast prania moglibyśmy wybrać ich odświeżenie? Nie zużywamy w ten sposób wielu litrów wody i detergentów oraz nie czekamy, aż ubrania wreszcie wyschną (nie zawsze korzystamy przecież z suszarki czy pralkosuszarki). Właśnie w takich przypadkach idealnym rozwiązaniem jest szafa parowa!

Jak działa szafa parowa i jakie są jej największe zalety?

Szafy parowe pozwalają dezynfekować ubrania, odświeżać je, a nawet usuwać z nich zagniecenia. Na przykład w modelach dostępnych na stronie marki Samsung znajdziemy informację o wykorzystaniu nowoczesnej technologii JetSteam. Jej zadaniem jest generować parę, która pozwala wyeliminować aż do 99,9% bakterii i wirusów, a także do 100% roztoczy kurzu domowego*.

To jednak nie wszystko, ponieważ dla wielu użytkowników równie ważne jest niwelowanie zagnieceń, dzięki czemu korzystanie z żelazka nie jest konieczne. W tym przypadku sprawdzi się funkcja Wrinkle Care, a do tego silny podmuch powietrza JetAir.

Poznaj AirDresser od marki Samsung

W ofercie marki Samsung dostępne są właśnie szafy parowe. Ich działanie opiera się na wspomnianej już technologii JetSteam. To jednak nie wszystko, czego możemy oczekiwać od tych urządzeń. Na uwagę zasługuje też inteligentna ochrona ubrań, która możliwa jest za sprawą AI Control. Możemy korzystać z interaktywnego interfejsu czy sugestii cyklu. Urządzenie uczy się naszych nawyków, a nawet wyświetla niezbędne informacje i wskazówki.

Sama szafa prezentuje się niezwykle elegancko. We wnętrzu jest designerskim dodatkiem, obok którego trudno przejść obojętnie. Jednak wygląd to przecież nie wszystko, a najważniejsze jest działanie. Dlatego też warto wspomnieć o zastosowanym w szafie filtrze. To właśnie on pozwala zachować świeżość nie tylko samych ubrań, ale również wnętrza szafy parowej. Opisywany filtr dezodoryzujący wychwytuje i usuwa z Twoich ubrań aż do 99% zapachów takich jak dym tytoniowy, grillowane mięso, pot i pranie chemiczne**.

* Na podstawie badań Intertek i Laboratoriym Farmakologii Uniwersytetu Koreańskiego. Więcej informacji na http://www.samsung.com/pl/campaign/air-dresser/.

** Na podstawie badań przeprowadzonych przez Intertek. Eliminuje do 99% kwasu izowalerianowego (zapach potu), 4-etylopirydyny (zapach tytoniu), aldehydu walerianowego (zapach grillowanego mięsa) oraz tetrachloroetylenu (zapach prania chemicznego). Badania dotyczące kwasu izowalerianowego i 4-etylopirydyny przeprowadzono zgodnie z normą KS K0891. Wyniki mogą się różnić w zależności od warunków użytkowania.

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.

Oceń artykuł: Szafa odświeżająca – jak wybrać najlepszą?

Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5