Jak wydzielić garderobę w sypialni?

Szafa jest często najbardziej zagraconą i nieuporządkowaną częścią każdej sypialni. To może sprawić, że dzielenie szafy będzie wymagało wiele pracy zarówno od Ciebie, jak i od Twojego partnera.

Na szczęście istnieje kilka sposobów, aby wydzielić szafę w sypialni, dzięki którym wszystko będzie uporządkowane i łatwe do znalezienia. Stosując się do tych wskazówek, możesz błyskawicznie stworzyć wydajną i funkcjonalną szafę.

1. Podziel szafę na części.

Jeśli nie masz garderoby, ale chcesz mieć pewność, że w Twojej sypialni jest dużo miejsca do przechowywania, możesz podzielić przestrzeń na części. To świetny sposób na zmaksymalizowanie ilości miejsca do przechowywania, a jednocześnie na uniknięcie wrażenia zagracenia pokoju.

Szafy są istotną częścią większości domów. Mogą być otwierane lub zamykane i zazwyczaj zawierają półki i drążki do wieszania, aby utrzymać ubrania w porządku.

2. Zainstaluj szuflady pod łóżkiem.

Jeśli chcesz zmaksymalizować przestrzeń i uniknąć zagraconej szafy, rozważ zainstalowanie szuflad pod łóżkiem. To świetny sposób na przechowywanie zabawek, dodatkowych koców, ubrań poza sezonem i nie tylko.

System szuflad DIY to prosty projekt, który pozwala wykorzystać pustą przestrzeń pod łóżkiem, a do tego jest przyjazny dla budżetu! Olive and Love wykorzystali starą szufladę komody, przekształcając ją w mobilny schowek pod łóżkiem.

Przed złożeniem ramy wytnij i dopasuj do podstawy jeden element przedni i jeden boczny (zdjęcie 1). Wywierć dwa cienkie otwory pilotażowe i przymocuj śrubami, jak pokazano na obrazku 2. Odwróć ją i przymocuj dno do szuflady, smarując klejem do drewna, a następnie przykręć boki (obrazki 3-4). Następnie przymocuj kółka w każdym rogu, tak aby można było wsunąć szufladę pod łóżko, nie rysując przy tym podłogi.

3. Zainstaluj lustro pełnowymiarowe.

Używanie luster w sypialni to świetny sposób na dodanie światła i sprawienie, że pokój wydaje się większy. Musisz jednak zainstalować je w odpowiednich miejscach.

Na początek musisz ustalić, do jakich celów chcesz, żeby lustro służyło. Na przykład, jeśli chcesz sprawdzić swój strój, powieś je nad komodą lub szafką nocną.

Następnie wybierz miejsce, w którym będziesz mógł się łatwo zobaczyć, nie podchodząc zbyt blisko lub nie będąc podświetlonym przez lampę sufitową.

Najlepszym miejscem dla lustra w sypialni jest miejsce naprzeciwko łóżka. Dzięki temu zaoszczędzisz dużo miejsca i sprawisz, że pokój będzie wydawał się bardziej przestronny.

4. Dodaj oświetlenie szafki.

Oświetlenie szafki może być świetnym sposobem na oświetlenie półek i miejsc w szafie. Pomoże Ci to szybciej i łatwiej znaleźć to, czego potrzebujesz.

Istnieje wiele różnych typów oświetlenia, w tym listwy, puszki, lampy wpuszczane i LED. Te opcje są świetne do oświetlania szaf i mogą pomóc Ci zaoszczędzić na kosztach energii.

Oświetlenie paskowe jest popularną opcją i jest dostępne w wersjach z żarówkami ksenonowymi, halogenowymi lub LED. Zazwyczaj są bardziej przystępne cenowo i można je znaleźć w wersji zasilanej bateriami.

Zazwyczaj chcesz zamontować lampy paskowe bliżej frontu szafek, aby zmaksymalizować dystrybucję światła. Jest to szczególnie ważne, jeśli planujesz zastosować lampę wpuszczaną, która jest przymocowana do backsplashu.

5. Zamontuj zasłonę z tkaniny.

Zasłona z tkaniny to świetny sposób na oddzielenie szafy w sypialni. Dodaje również teksturę do przestrzeni.

Pierwszym krokiem jest zainstalowanie szyny lub drążka do zawieszania zasłon na suficie. Dzięki temu zasłona będzie wisiała prosto i równo na suficie.

Innym rozwiązaniem jest zastosowanie drążka napinającego na ścianie. Pozwoli Ci to stworzyć indywidualny wygląd, który będzie dobrze współgrał z Twoim stylem projektowania.

Aby zainstalować zasłonę z tkaniny, musisz przyciąć tkaninę 2-3 razy szerszą niż otwór w szafie. Powinieneś także obszyć dolne i boczne krawędzie. To nada jej czysty wygląd i sprawi, że zasłony nie będą spadać ani się niszczyć.

Oceń artykuł: Jak wydzielić garderobę w sypialni?

Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5