Biała sypialnia jakie dodatki?

Biały jest klasycznym wyborem do sypialni i jest jednym z najłatwiejszych kolorów do odświeżenia, gdy wymieniasz narzuty i koce.

Kilka akcentów kolorystycznych to także świetny sposób na przełamanie monochromatycznego wyglądu i stworzenie wizualnej ciekawości, ale nie przesadzaj z nimi, bo pokój będzie się wydawał zbyt surowy i kliniczny.

Zasłony

Zasłony są obowiązkowym dodatkiem w każdym pokoju, a odpowiednie zasłony okienne mogą zrobić ogromną różnicę w ogólnym wyglądzie przestrzeni. Zasłony zapewniają również prywatność, ciepło, a nawet wygłuszają sypialnię.

Poza tym, że pomagają utrzymać komfortowy klimat, zasłony są również przydatne w utrzymywaniu cząsteczek kurzu poza domem. Dzięki temu meble, ściany i inne akcesoria są wolne od brudu i zanieczyszczeń.

Wybierz zasłony w kolorze, który dobrze komponuje się z białymi ścianami. Różowy, brązowy i czerwony to popularne wybory, ale jeśli chcesz uzyskać efekt ton w ton, wybierz nieco jaśniejszy odcień.

Oświetlenie

Oświetlenie jest kluczową częścią udanego projektu sypialni. Aby stworzyć relaksujące zacisze, ważne jest, aby wybrać kilka rodzajów światła, które współgrają ze sobą, tworząc właściwą atmosferę.

Na przykład światło otoczenia (zwane również światłem ogólnym) skrywa pokój w łagodnym oświetleniu, które sprawia, że czujesz się uspokojony i zrelaksowany. Światło akcentujące oświetla elementy, które chcesz podkreślić, np. dzieła sztuki.

Włączniki ściemniające również odgrywają ważną rolę w projektowaniu oświetlenia, ponieważ pozwalają dostosować jasność każdego rodzaju światła do nastroju. Jest to szczególnie pomocne, jeśli układasz kilka lamp, aby uzyskać różne nastroje świetlne.

Wbudowanie

Dobra zabudowa może stanowić różnicę między pokojem, który sprawia wrażenie ciasnego, a takim, który jest odświeżony i wydajny. Szczególnie w takiej przestrzeni jak sypialnia, gdzie spędzasz dużo czasu śpiąc i budząc się, posiadanie wszystkiego, czego potrzebujesz, w zasięgu ręki, zmniejsza stres i niepokój.

Na przykład mały stolik nocny jest idealnym miejscem do przechowywania wszystkich niezbędnych rzeczy bez zajmowania zbyt wiele miejsca. Dodatkowo sprawi, że pokój będzie wydawał się większy, ponieważ odbija się w nim światło.

Rośliny

Rośliny mogą dodać kolorytu do Twojej białej sypialni, a ponadto są niezbędne dla poprawy zdrowia i samopoczucia. Badania wykazują, że obcowanie z roślinami zmniejsza stres i poprawia nastrój.

Niektóre rośliny są łatwe w utrzymaniu, więc możesz je łatwo włączyć do wystroju swojej sypialni. Na przykład wiecznie zielone rośliny chińskie to niewymagające rośliny domowe, które potrzebują minimalnej ilości światła słonecznego i wody, aby dobrze się rozwijać.

Inną wspaniałą rośliną, którą warto mieć w swojej sypialni, jest wężymord, znany również jako język teściowej, ponieważ wygląda elegancko i oczyszcza powietrze w pomieszczeniu. Jest również odporna i wymaga jedynie jasnego, pośredniego światła, aby się rozwijać.

Roboty

Roboty są ważne dla białej sypialni, ponieważ pomagają zdefiniować przestrzeń i połączyć różne obszary. Mogą również dodać kolor i teksturę do pokoju.

Mogą nawet sprawić, że podłogi z twardego drewna staną się nieco cieplejsze! Zanim jednak wybierzesz się na zakupy, pamiętaj o kilku rzeczach.

Dywaniki są dostępne w różnych stylach i wzorach, dlatego warto wybrać taki, który będzie pasował do stylu twojego pokoju. Na przykład dywanik w paski o płaskim splocie świetnie nadaje się do sypialni klasycznych i żeglarskich, natomiast geometryczny nadruk będzie pięknie wyglądał w bardziej minimalistycznym wystroju.

Pościel

Biała pościel to klasyczna i ponadczasowa opcja dla każdej sypialni. Pasuje do każdego stylu aranżacyjnego i łatwo ją zestawić z innymi dodatkami.

Biała pościel to także czyste płótno dla Twojej wyobraźni. Możesz ją urozmaicić różnymi poduszkami i narzutami w kolorach pasujących do Twojej pościeli.

Jeśli chcesz, aby Twoja sypialnia była bardziej nowoczesna, spróbuj połączyć biel z czarnymi akcentami, aby przełamać schemat kolorów i złagodzić ostre linie mebli w sypialni. Użyj wzorzystych poduszek, aby wprowadzić do niej zainteresowanie.

Akcesoria

Jeśli chcesz dodać do swojej białej sypialni odrobinę dramatyzmu i stylu, zdecyduj się na dramatyczną oprawę świetlną. Instagramerka Claire z The Green Eyed Girl utrzymała kolorystykę swojego pokoju i zdecydowała się na ponadwymiarową lampę wiszącą, która natychmiast dodała charyzmy jej przestrzeni.

Innym sposobem na wprowadzenie charakteru do białego pokoju są graficzne nadruki. Dekoratorka wnętrz i homestylistka Katie of Brony udowadnia, że dywan w paski może zdziałać cuda w przeważającej części białej przestrzeni.

Poprzedni artykuł

Sypialnia jak urządzić?

Następny artykuł

Czy kora to bawełna?

Oceń artykuł: Biała sypialnia jakie dodatki?

Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5