Jaki klimatyzator do bloku?

Jeśli jesteś właścicielem lub zarządcą nieruchomości, możesz rozważyć zainstalowanie klimatyzacji w swoim bloku. Wybór odpowiedniego urządzenia dla Twojego budynku może pomóc Ci przyciągnąć lokatorów, którzy cenią sobie chłód w domu.

Centralne klimatyzatory są zwykle oceniane na podstawie ich efektywności energetycznej i wydajności chłodniczej. Zrozumienie, jak te dwa czynniki są przedstawiane, pomoże Ci podjąć najlepszą decyzję dla Twojego budynku.

Koszty

Utrzymywanie klimatyzatora jest kosztowne, zwłaszcza gdy temperatury rosną i trzeba utrzymać przepływ chłodnego powietrza. Według najnowszych federalnych prognoz energetycznych stanowi ona około 12% większości miesięcznych rachunków za prąd, a w najgorętszych częściach kraju nawet 27%.

Na szczęście jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby obniżyć koszty energii. Wśród nich jest wybór systemu klimatyzacji z energooszczędnym współczynnikiem SEER, który pozwoli ci zaoszczędzić na rachunkach za prąd.

Jeśli chodzi o wybór klimatyzacji do twojego mieszkania, możesz wybierać spośród wielu opcji, w tym jednostek okiennych, systemów mini-split i urządzeń przenośnych. Wybór najlepszego typu urządzenia dla twoich potrzeb będzie zależał od twojego budżetu i układu mieszkania.

Najważniejszym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę przy zakupie klimatyzacji, jest jej wydajność. Musisz obliczyć powierzchnię każdego pomieszczenia w swoim mieszkaniu, a także warunki panujące w domu i lokalny klimat, aby określić, jaka BTU lub brytyjska jednostka cieplna jest Ci potrzebna.

Hałas

Jeśli słyszysz takie dźwięki, jak brzęczenie lub szum, nawet gdy klimatyzator jest wyłączony, może to być coś tak prostego, jak poluzowana śruba. Jest to łatwa naprawa i jeśli uda Ci się ją jak najszybciej naprawić, hałas powinien ustąpić.

Hałas, zwany też energią akustyczną lub wibracją, to każdy niepożądany dźwięk, który jest głośny i nieprzyjemny dla uszu. Może to być wszystko, od skomlenia komara do huku młota pneumatycznego.

Zwykła rozmowa może generować dźwięk o natężeniu 60 dB, podczas gdy odkurzacz lub radio mogą wytwarzać 70 dB. Klimatyzator może wytwarzać hałas o natężeniu 89 dB, co dla większości ludzi jest bardzo głośne i może mieć poważne konsekwencje dla ich słuchu.

Podczas pomiarów hałasu agencje federalne, stanowe i lokalne używają różnych wskaźników, aby określić narażenie społeczności. Metryki te obejmują natężenie źródła, poziomy mocy akustycznej (SPL), uśrednione poziomy dźwięku w czasie i równoważne poziomy dźwięku.

Efektywność energetyczna

Klimatyzacja jest bardzo energooszczędnym rozwiązaniem, ponieważ usuwa wilgoć z powietrza w pomieszczeniach. Robi to za pomocą oddzielnego urządzenia lub poprzez zintegrowanie grzejników kanałowych z systemem wentylacyjnym.

Efektywność klimatyzatora można ocenić na podstawie jego współczynnika EER (Energy Efficiency Ratio), który jest stosunkiem liczby jednostek BTU wytwarzanych przez urządzenie do ilości energii elektrycznej zużywanej do zapewnienia tego chłodzenia. Im wyższy współczynnik SEER, tym bardziej wydajne będzie urządzenie.

Innym ważnym czynnikiem jest wentylacja, która wprowadza do mieszkania świeże, bogate w tlen powietrze. Utrzymuje ona również budynek w dobrym stanie i zapobiega nieprzyjemnym przeciągom.

Efektywność energetyczną domu można poprawić poprzez lepszą wentylację, modernizację i izolację. Te środki zmniejszają zużycie energii i mogą pomóc rodzinom zaoszczędzić pieniądze na miesięcznych rachunkach.

Instalacja

Jest kilka rzeczy, które będziesz chciał wziąć pod uwagę instalując klimatyzator w swoim bloku. Po pierwsze, upewnij się, że masz pozwolenie od właściciela mieszkania.

Następnie oblicz powierzchnię, która będzie potrzebna do chłodzenia. Ta liczba pomoże Ci określić rozmiar jednostki klimatyzacyjnej, którą będziesz musiał kupić.

Na przykład, jeśli mieszkasz w mieszkaniu z sufitem o wysokości 8 stóp, będziesz musiał kupić większy system, niż gdybyś miał wyższy sufit.

Po obliczeniu powierzchni kwadratowej zmierz i zaznacz miejsce, w którym planujesz zainstalować klimatyzację. Gdy już to zrobisz, użyj tulei lub prowadnicy dołączonej do klimatyzatora ściennego, aby wyznaczyć kontur, który będzie pasował przez jak najmniejszą liczbę kołków rozporowych.

Gdy już to zrobisz, możesz rozpocząć proces instalacji klimatyzacji. Musisz upewnić się, że masz odpowiedni sprzęt ochronny i postępujesz zgodnie z instrukcjami producenta.

Poprzedni artykuł

Jak załadować zmywarkę?

Oceń artykuł: Jaki klimatyzator do bloku?

Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5