Jak załadować zmywarkę?

Każdy ma swój własny sposób na załadowanie zmywarki, ale to, co sprawdza się u jednego, może nie działać u drugiego. Na szczęście producenci wprowadzili kilka podstawowych wskazówek, które pomogą zapewnić, że Twoje naczynia wyjdą lśniąco czyste.

Po pierwsze, upewnij się, że ładujesz przedmioty, które są bezpieczne dla zmywarki. Jeśli nie, mogą pęknąć lub wypaczyć się.

Top Rack

Właściwe załadowanie zmywarki pomoże utrzymać naczynia czyste i lśniące przy każdym myciu. Niezależnie od tego, jaką markę posiadasz, ważne jest, aby używać odpowiednich stojaków i prawidłowo je załadować, aby w pełni wykorzystać możliwości zmywarki.

Typowo, górny stojak jest przeznaczony do przechowywania kubków i szklanek. Jest również dobry dla małych misek i talerzy, które mogą zaoszczędzić miejsce, jeśli nie są „zagnieżdżone”.

Dolny stojak jest przeznaczony dla większych przedmiotów, takich jak talerze, duże miski i naczynia do zapiekanek, które można myć w zmywarce. Idealnie nadaje się również do garnków i patelni ze stali nierdzewnej.

Nie umieszczaj plastikowych pojemników na dolnym stojaku, ponieważ są bliżej elementu grzejnego i mogą się stopić. Podobnie duże przybory, takie jak łyżki i szpatułki, powinny być ładowane płasko na górnej półce, z dala od obrotowych ramion spryskujących, które mogą je zablokować. Mogą one również wypaść przez otwartą przestrzeń w stojaku, więc powinny być bezpiecznie schowane na swoim miejscu.

Dolny stojak

Dolny stojak to miejsce, w którym należy umieścić duże talerze, miski i garnki. Jest to również doskonałe miejsce do mycia naczyń wewnętrznych, blach do pieczenia i innych dużych elementów, które nie mieszczą się na górnym stojaku.

Zęby tego stojaka zostały zaprojektowane tak, aby zmaksymalizować liczbę naczyń, które mogą się na nim zmieścić i pomóc w utrzymaniu przepływu gorącej wody podczas całego cyklu, mówi Mike Nerdig, kierownik ds. marketingu zmywarek w GE Appliances. Dlatego próba upchnięcia ich na blacie może zakłócić sposób, w jaki się mieszczą i jak są myte – mówi.

Niektóre zmywarki mają wyspecjalizowane dysze myjące, które rozpylają skoncentrowany strumień wody wzdłuż tego stojaka, aby wyczyścić trudne zabrudzenia. Nie umieszczaj tu jednak niczego, co mogłoby zablokować ramiona spryskujące, np. uchwytu łopatki.

Stelaż boczny

Jest wiele sporów o to, jak załadować zmywarkę, ale ważne jest, aby znać właściwy sposób, który pozwoli zmaksymalizować moc czyszczenia urządzenia. W tym celu należy poznać boczny stelaż urządzenia.

Boczny stelaż to miejsce, w którym można bezpiecznie przechowywać małe talerze, miski i szklanki, aby zapewnić optymalne czyszczenie. Zielone elementy regulacyjne po obu stronach stelaża mogą służyć do opuszczania, przechylania lub podnoszenia zębów, aby dostosować rozmieszczenie naczyń do potrzeb użytkownika.

Dobrym pomysłem jest również ustawianie kubków i szklanek do góry nogami i pod kątem, aby zapewnić lepsze mycie i odsączanie. Pomoże to zapobiec powstawaniu plam z wody i zapewni maksymalne wykorzystanie możliwości zmywarki.

Nie umieszczaj garnków, patelni i dużych desek do krojenia przed drzwiczkami detergentu na dolnym stojaku, ponieważ może to zablokować strumień wody i utrudnić pracę urządzenia. Zamiast tego użyj tylnej części stojaka do przechowywania większych naczyń i tac.

Stojak na przybory kuchenne

Właściwe załadowanie zmywarki może oznaczać różnicę między lśniącymi naczyniami a kałużami cząstek jedzenia. Warto więc poświęcić trochę czasu na poznanie najlepszych strategii ładowania zmywarki i optymalizacji wydajności zmywania.

Na początek, naczynia powinny być zawsze umieszczane na górnym stojaku. Dzięki temu nie będą one przeszkadzać ramieniu spryskującemu, a brudne łyżki nie będą zahaczać o kosz.

Duże miski można umieścić między zębami lub wzdłuż boku, tyłu lub przodu dolnego stojaka. Jeśli przestrzeń jest ograniczona, ustaw je pod kątem w dół, aby zapobiec gromadzeniu się wody w szczelinach.

Szklane naczynia do napojów można ustawić pod lekkim kątem, aby zapobiec ich pękaniu i odpryskiwaniu. Małe miseczki, pojemniki do przechowywania i pokrywki można układać razem, ale należy je oddalić od siebie na tyle, aby nie dotykały się podczas zmywania.

Plastik, taki jak kieliszki do wina i tworzywa sztuczne nadające się do mycia w zmywarce, również należy umieszczać na górnej półce. Zapobiegnie to wypaczeniu i ochroni je przed uszkodzeniem przez element grzejny.

Poprzedni artykuł

Jak działa depilator laserowy?

Następny artykuł

Jaki klimatyzator do bloku?

Oceń artykuł: Jak załadować zmywarkę?

Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5