Jak urządzić pokój gościnny?

Jeśli chcesz zmienić swój pokój gościnny w przyjazną i relaksującą przestrzeń, jest wiele sposobów, aby to zrobić.

Nie możesz się pomylić ze świeżą farbą i nową pościelą, ale jeśli chcesz przejść na wyższy poziom, jest jeszcze kilka innych opcji. Wykorzystując swoją kreatywność i eksperymentując z pomysłami dekoratorskimi, możesz stworzyć pokój, który będzie sprawiał wrażenie zaprojektowanego specjalnie dla Twoich gości.

Stwórz kącik wypoczynkowy

Kącik wypoczynkowy to doskonały sposób na dodanie do pokoju gościnnego dodatkowego elementu komfortu i stylu. Możesz wykorzystać to miejsce do czytania książki, oglądania telewizji lub po prostu do relaksu.

Miejsce to może być również wykorzystane do innych czynności, takich jak nadrabianie zaległości w pracy lub granie w gry z przyjaciółmi. Pamiętaj, aby wybrać meble, które są wygodne i stylowe.

Jednym z najlepszych sposobów, aby nadać miejscu do siedzenia bardziej zachęcający charakter, jest dodanie tekstury. Dywan i poduszki o różnych fakturach pomogą zdefiniować przestrzeń i stworzyć przytulne i ciepłe otoczenie dla gości.

Innym sposobem na uczynienie pokoju gościnnego bardziej zachęcającym jest usunięcie wszelkich przedmiotów, które nie służą temu miejscu. Mogą to być zabawki i lalki, które nie są obecnie używane lub stare ubrania, które już nie pasują.

Uczyń przestrzeń większą

Jeśli masz małą sypialnię dla gości, powiększ ją, zmieniając układ mebli i wybierając lekkie i przewiewne tekstylia. Możesz to zrobić, używając białej farby i eleganckich mebli – to świetny sposób na otwarcie przestrzeni.

Innym sposobem na powiększenie przestrzeni jest dodanie luster. Lustra odbijają światło w pomieszczeniu i pomagają stworzyć iluzję większej przestrzeni, mówi ekspertka od projektowania Lisa Odor.

Również rozważ pozostawienie dodatkowych koców i poduszek na łóżku dla gości. Dzięki temu nie będzie im zbyt gorąco lub zimno w nocy i będzie im wygodnie.

Utrzymaj pokój gościnny zorganizowany i wolny od bałaganu, abyś nie musiał spędzać dużo czasu na sprzątaniu przed i po przybyciu gości. Udekoruj przestrzeń świeżymi kolorami, dobrze rozmieszczonymi akcentami i zasadź kilka kwiatów, aby stworzyć pozytywny nastrój.

Zapewnij dużo miejsca do przechowywania

Niezależnie od tego, czy masz przestronny pokój gościnny, czy mały, zapewnienie dużej ilości miejsca do przechowywania jest koniecznością. Nie skąp miejsca w szafie lub szufladach i pamiętaj o półkach od podłogi do sufitu i pojemnikach, aby wszystko – od ręczników i pościeli po ubrania i buty – było uporządkowane.

Innym sposobem na zapewnienie większej ilości miejsca do przechowywania jest wybór ram łóżka z wysuwanymi szufladami lub szafkami u podstawy łóżka. W ten sposób unikniesz komody lub zestawu sypialnianego z szafkami nocnymi i zmaksymalizujesz ilość miejsca do przechowywania.

Jeśli masz mały pokój gościnny, możesz rozważyć dodanie rozkładanej sofy lub składanego łóżka zamiast tradycyjnego łóżka. Te meble składają się w łóżko queen-size, zapewniając gościom wygodne miejsce do spania, a Tobie oszczędzając kłopotu z ich przenoszeniem.

Stwórz relaksujące środowisko

Pokoje gościnne powinny być miejscem, w którym goście mogą się zrelaksować i naładować baterie po intensywnym dniu zwiedzania miasta lub spotkań z przyjaciółmi. Poświęć trochę czasu na odpowiednie zaprojektowanie przestrzeni, aby goście czuli się mile widziani i zrelaksowani.

Jednym ze sposobów na stworzenie relaksującej atmosfery w pokoju gościnnym jest użycie kojących kolorów i faktur. Neutralne kolory to dobry wybór, a błękity i zielenie są szczególnie pomocne w tworzeniu atmosfery spokoju.

Innym sposobem jest dodanie roślin lub kwiatów do pokoju. Mogą one natychmiast poprawić wygląd i nastrój pomieszczenia, a także są znane z poprawiania nastroju (pomyśl o terapii roślinnej!).

Dobrym pomysłem jest również dodanie do pomieszczenia zapachu. Do wyboru jest wiele opcji, w tym lawenda lub rumianek, które, jak udowodniono, pomagają ludziom zrelaksować się i lepiej spać.

Oceń artykuł: Jak urządzić pokój gościnny?

Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5