Jak zagospodarować ścianę w salonie?

Jednym z najbardziej oczywistych sposobów na zagospodarowanie ściany w salonie jest obraz. To ponadczasowe rozwiązanie, które nigdy nie wyjdzie z mody.

Najnowszym sposobem jest rzeźba, jak ta nad kominkiem w tym salonie. Dzięki dużej ilości kolorów i wzorów jest on niezwykle efektowny.

Malowanie

Malowanie to prosty sposób na zagospodarowanie ściany bez konieczności uciekania się do kosztownych prac konstrukcyjnych lub nawet zatrudniania profesjonalisty. Zamiast tego, farba może być użyta do stworzenia fałszywych detali architektonicznych lub zwrócenia uwagi na kluczowe obszary pokoju poprzez stworzenie pomysłu na ścianę w dwóch odcieniach.

Aby uzyskać delikatniejszy wygląd, wybierz szykowne paski z efektem ombre w ciepłych brzoskwiniowych odcieniach. Ten subtelny efekt sprawia wrażenie bardziej miękkiego i relaksującego niż ostre paski i ożywi stary salon.

Przed rozpoczęciem malowania przygotuj ściany podkładem. Wypełni to pory przypominające gąbkę i stworzy solidną podstawę, która dobrze przyjmie farbę.

Tapeta

Kluczowa część każdego salonu, tapeta to świetny sposób na zagospodarowanie ściany i dodanie punktu centralnego. Właściwy projekt wydobędzie to, co najlepsze z przestrzeni i sprawi, że pokój będzie wyglądał o wiele ciekawiej.

Czy chcesz tapetować pojedynczą ścianę, czy cały pokój, jest wiele opcji. Wybór koloru lub motywu, który kochasz i który cię ekscytuje, to dobre miejsce, by zacząć.

Generalnie rzecz biorąc, ciemniejsze kolory mogą stworzyć bardziej intymne przestrzenie życiowe, podczas gdy jaśniejsze kolory mogą sprawić, że pokoje wydadzą się większe i bardziej otwarte. Użycie metalicznych lub odbijających światło detali również pomoże Ci w pełni wykorzystać możliwości tapety.

Obramowane dzieła sztuki

Wieszenie na ścianach oprawionych dzieł sztuki jest jednym z najlepszych sposobów na dodanie wizualnego zainteresowania i głębi do Twojego salonu. Jest jednak kilka rzeczy, o których musisz wiedzieć, aby w pełni wykorzystać ten rodzaj ekspozycji sztuki.

Niezależnie od tego, czy wieszasz ramy nad sofą, czy na ścianie w galerii, odpowiedni układ może mieć znaczenie. Kluczem jest stworzenie układu, który będzie pasował do Ciebie i Twojego domu.

Zgrupuj cztery lub więcej dzieł sztuki, o różnych rozmiarach i w niesymetrycznym układzie. Zakotwicz każdy element za pomocą wyimaginowanej pionowej linii i upewnij się, że elementy są wizualnie zrównoważone po obu stronach tej linii.

Crisolo sugeruje użycie całkowicie białych ramek, aby zachować jednolity wygląd grup. Zaleca również wybieranie nieparzystych numerów i umieszczanie ram z lustrami po obu stronach odbitki bohatera, aby stworzyć elegancką, wyrafinowaną ścianę galerii, która pasuje do eleganckich salonów.

Lustra dekoracyjne

Lustra dekoracyjne są świetnym sposobem na dodanie koloru i stylu do ścian salonu. Łatwo je wkomponować w każdą przestrzeń i możesz je wykorzystać na wiele sposobów.

Okrągłe lustro to klasyczny wybór na punkt centralny, który doda głębi twojej przestrzeni i sprawi, że pokój wyda się większy. Istnieje jednak wiele innych rodzajów luster dekoracyjnych, które są wyjątkowe i mogą dodać do pomieszczenia więcej interesujących przesłon.

Jeśli chcesz dodać do swojego wystroju naturalny akcent, wypróbuj lustro w kształcie kamyka. Mają one prostą srebrną ramę i mogą dobrze komponować się z istniejącym wystrojem. Jeżeli szukasz bardziej dramatycznego akcentu, rozważ wybór lustra ozdobionego kwiatami.

Oświetlenie

Dodanie oświetlenia do ściany w salonie może mieć ogromny wpływ na wygląd pomieszczenia. Od lamp sufitowych po małe lampki wiszące – istnieje wiele sposobów, aby tchnąć światło w przestrzeń.

Lampy punktowe, na przykład, są idealne do podkreślania dzieł sztuki lub do oświetlania konkretnych mebli. Można je również podłączyć do oświetlenia szynowego, co pozwala na zmianę ich położenia w pokoju w dowolnym momencie.

Oświetlenie górne jest kolejną opcją i polega na umieszczeniu lampki w puszce, zwykle na podłodze lub nisko w pokoju, po stronie jakiegoś znaczącego elementu, takiego jak kominek lub za meblami. Lampy górne świecą światłem w górę, którego duża część odbija się od sufitu jako światło otoczenia.

Oceń artykuł: Jak zagospodarować ścianę w salonie?

Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5