Jak ozdobić ścianę w pokoju młodzieżowym?

Jak ozdobić ścianę w pokoju młodzieżowym?

Pomieszczenia dla młodzieży muszą być wygodne, funkcjonalne i zaprojektowane tak, by wspierać tworzenie więzi w grupie. Często oznacza to zachowanie prostoty i minimalizmu.

Nie oznacza to, że pokój musi być pozbawiony dekoracji czy zabawnych rzeczy. Oznacza to jednak, że młodzież musi czuć, że jest w miejscu, w którym może dzielić się ze sobą swoimi myślami, uczuciami i zainteresowaniami.

Malowanie

Świeża warstwa farby to jeden z najszybszych i najprostszych sposobów na nadanie pokojowi młodzieżowemu nowego wyglądu. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na dodanie koloru, czy pozostaniesz przy neutralnych barwach, świeże malowanie może odmienić przestrzeń i wnieść do niej nowe życie.

Innym niedrogim sposobem na nadanie pokojowi młodzieżowemu świeżego wyglądu jest dodanie do niego ciepłego oświetlenia. Oświetlenie fluorescencyjne może być zimne i surowe dla nastolatków, więc włączenie innych niedrogich opcji oświetleniowych pomoże to zrównoważyć.

Jeśli nie jesteś pewny swoich umiejętności malarskich, spróbuj użyć szablonu! Szablony są świetną alternatywą dla malowania odręcznego, ponieważ łatwo je wyczyścić i są stosunkowo niedrogie.

Jeśli chcesz naprawdę pójść na całość, rozważ użycie odważnego koloru farby na ścianie. Choć jest to nieco bardziej wymagające niż jaśniejszy, neutralny kolor, ożywi on pokój, nie przytłaczając go. Co więcej, możesz w każdej chwili zmienić kolor, jeśli nastolatek nie będzie z niego zadowolony.

Zawieś zdjęcie

Młodzież potrzebuje wygodnej przestrzeni, w której będzie mogła spędzać czas i nawiązywać kontakty z rówieśnikami. Pokój młodzieżowy w twoim kościele może być świetnym sposobem na zgromadzenie wszystkich dzieci w kościele i pomóc im nawiązać kontakt ze sobą.

Bez względu na to, czy tworzysz nowy pokój młodzieżowy, czy próbujesz unowocześnić obecny, istnieje wiele sposobów na udekorowanie ścian tego miejsca. Zanim jednak zaczniesz, zastanów się, jakie jest przeznaczenie pokoju i jak młodzież będzie z niego korzystać.

Zapewnij, że wybierzesz obrazy, które pasują do pomieszczenia, które dekorujesz. Na przykład klasyczne pejzaże i portrety świetnie nadają się do salonu, a małe zdjęcia rodzinne lub impresjonistyczne obrazy przedstawiające owoce i naczynia kuchenne dobrze sprawdzają się w kuchni.

Niezwykle ważne jest też staranne powieszenie obrazów. Jeśli masz duży pokój, nie pozwól, aby obrazy zajmowały zbyt dużo miejsca na ścianie – wysokie ściany mogą sprawić, że po powieszeniu wielu obrazów zostaną ogromne puste plamy na gołej ścianie.

Wieszenie lustra

Lustro może być skutecznym sposobem na dodanie więcej światła i kolorów do pokoju. Powinno być jednak powieszone prawidłowo, aby uniknąć zagrożenia bezpieczeństwa i zasłaniania naturalnego światła.

Przed powieszeniem lustra ustal, czy ściana ma kołki rozporowe bezpośrednio za nim i użyj szukacza kołków lub wywierć mały otwór pilotujący, aby to potwierdzić. Następnie ustal, czy konieczne jest zastosowanie kotwy/osłony ściennej.

Po ustaleniu najlepszego miejsca do powieszenia lustra zmierz odległość od podłogi do szczytu lustra. Odległość ta powinna wynosić co najmniej 6 stóp.

Jeśli umieszczasz lustro nad komodą, konsolą lub innym wysokim meblem, pozostaw odstęp 4-6 cali między dolną częścią lustra a górną częścią mebla, w zależności od rozmiaru i kształtu ramy.

Ciężkie lustro wymaga mocnego oparcia. Z tego powodu ważne jest, aby wybrać okucia do luster o dużej wytrzymałości.

Zawieś cytat

Cytat to skuteczny sposób na udekorowanie ściany w pokoju młodzieżowym. To świetny sposób, aby przypomnieć nastolatkom, że są w bezpiecznej i przyjaznej przestrzeni, a także zachęcić ich do wyrażania swoich uczuć.

Innym skutecznym sposobem na udekorowanie ściany w Twoim duszpasterstwie jest powieszenie długich drutów na ścianach i wykorzystanie klamerek do powieszenia wydrukowanych zdjęć młodzieży bawiącej się podczas poprzednich imprez młodzieżowych. Dzięki temu pokój będzie sprawiał wrażenie, że jest ich!

Dodanie prostych dekoracji to łatwy i niedrogi sposób na dodanie stylu do pokoju młodzieżowego. Na przykład zawieszenie kilku sznurów białych lampek świątecznych na obwodzie pokoju młodzieżowego może zrównoważyć fluorescencyjne oświetlenie i nadać pomieszczeniu nowoczesny, szykowny wygląd.

Oceń artykuł: Jak ozdobić ścianę w pokoju młodzieżowym?

Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5