Jak przechowywać kosmetyki w małej łazience?

Jak przechowywać kosmetyki w małej łazience?

Jeżeli masz małą łazienkę, może być trudno znaleźć miejsce na przechowywanie kosmetyków. Niezależnie od tego, czy masz kosmetyki do makijażu, lakier do paznokci, balsam czy inne produkty kosmetyczne, mamy kilka prostych, ale skutecznych rozwiązań, które pomogą ci zorganizować swoją toaletkę, nie pozwalając, by bałagan wymknął się spod kontroli.

Organizacja według kategorii

Jeśli masz małą łazienkę z ograniczoną przestrzenią, organizacja kosmetyków może być wyzwaniem. Bez względu na to, czy masz szafkę, czy szufladę, ważne jest, aby uporządkować kosmetyki według kategorii.

Organizacja według kategorii ułatwia znalezienie konkretnych produktów, gdy ich szukasz, co pozwoli Ci zaoszczędzić czas rano. Na przykład, jeśli masz w szufladzie sekcję na szminki i sekcję na pędzle, będziesz miała łatwiejszy dostęp do odpowiedniego produktu, gdy będziesz go potrzebować.

Przechowując kosmetyki w szafce łazienkowej, możesz wybrać organizery do szuflad lub płaskie tace z przegródkami. Pozwolą one utrzymać wszystko w porządku i zapobiegną rozlaniu się kosmetyku.

Inną opcją jest użycie obrotowego organizera do makijażu, który zmieści się na łazienkowym blacie lub stoliku do toalety z minimalną ilością miejsca. Są one dostępne w różnych rozmiarach, kolorach i wzorach, więc możesz znaleźć taki, który będzie pasował do twojego wystroju.

Organizacja według koloru

Jeśli w twojej łazience brakuje miejsca, być może będziesz musiała wykazać się kreatywnością, jeśli chodzi o organizację kosmetyków. Na szczęście istnieje wiele sposobów na zorganizowanie makijażu w małej łazience, które nie zajmą dużo miejsca i nie wymagają wiele wysiłku z Twojej strony.

Po pierwsze, przechowuj wszystkie kosmetyki w przezroczystych akrylowych pojemnikach. Pomoże ci to łatwo zidentyfikować produkty i zaoszczędzić czas, gdy będziesz szukać czegoś konkretnego.

Po drugie, uporządkuj swoje kosmetyki według kolorów. Pomoże ci to szybko znaleźć to, czego szukasz, gdy będziesz się rano szykować.

Po trzecie, jeśli starasz się uporządkować swój makijaż, ale nie masz szafki z miejscem do przechowywania, rozważ dodanie dodatkowej półki w łazience. Dzięki temu zyskasz więcej miejsca na przechowywanie makijażu, nie zajmując przy tym dużo miejsca na blacie lub w szufladach toaletki.

Wreszcie, jeśli szukasz sposobu na przechowywanie kosmetyków, ale nie chcesz wydawać zbyt wiele pieniędzy, spróbuj użyć pojemników z tkaniny. Są one idealne do zmniejszenia bałaganu i mogą być używane w połączeniu z innymi opcjami przechowywania, takimi jak wózki i kubki.

Organizacja według ceny

Mała łazienka może utrudnić przechowywanie wszystkich produktów kosmetycznych, więc musisz mądrze gospodarować przestrzenią. Istnieje kilka sposobów na uporządkowanie kosmetyków w taki sposób, aby nie były zbytnio przesadzone i aby łatwo było znaleźć to, czego potrzebujesz, kiedy tego potrzebujesz.

Na przykład organizer do lakieru do paznokci to sprytny sposób na zaoszczędzenie miejsca bez uszczerbku dla twojej kolekcji makijażu. Są one dostępne w różnych rozmiarach i kolorach, a najlepsze z nich są przejrzyste i minimalistyczne. Najlepsze są przejrzyste i minimalistyczne. Najlepsze jest to, że można je znaleźć w każdym sklepie z artykułami gospodarstwa domowego, a niektóre z nich można nawet układać jeden na drugim, co zwiększa ilość miejsca do przechowywania.

Innym zabawnym i praktycznym sposobem na przechowywanie wielu kosmetyków jest zaopatrzenie się w tablicę magnetyczną lub wyświetlacz. To świetny sposób na przechowywanie ulubionych kosmetyków, od eyelinerów po szminki, a po zakończeniu pracy łatwo je wyczyścić. Można je również przymocować do ściany, aby uzyskać dodatkowe miejsce do przechowywania.

Organizacja według kształtu

Jeśli chodzi o przechowywanie kosmetyków, istnieje wiele sposobów na ich uporządkowanie. Wszystko zależy od tego, ile masz miejsca i jaki jest wystrój twojej łazienki.

Jeśli masz miejsce na wannę lub ladę, możesz zainwestować w organizery do makijażu, które zmieszczą się w szufladach i pomogą utrzymać wszystko w porządku. Są one dostępne w różnych rozmiarach i stylach, więc na pewno znajdziesz coś, co spełni Twoje oczekiwania.

Jeśli nie masz żadnych szuflad ani szafek, w których mogłabyś przechowywać swoje kosmetyki, wózek na kółkach może być świetnym sposobem na ich uporządkowanie. Poszukaj takiego, który będzie pasował do wystroju twojej łazienki i wypełnij go pasującymi do niego koszami, pudełkami lub tacami, aby nadać mu spójny charakter.

Organizacja makijażu może być trudna, ale ważne jest, aby spróbować uporządkować go według kategorii lub kolorów. Dzięki tym wskazówkom łatwiej będzie Ci znaleźć swój makijaż rano i nie dopuścisz do tego, by stał się on przytłaczającym bałaganem.

Oceń artykuł: Jak przechowywać kosmetyki w małej łazience?

Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5